facebook
Inner Banner

Kripto Paralar

Kripto Para Birimlerine Nasıl Yatırım Yapılır?

Kripto para birimi finansal işlemlerin güvenliğini sağlamak, ek birimler oluşturulmasını kontrol etmek ve varlıkların transferini doğrulamak için güçlü şifreleme kullanan bir değişim aracı olarak çalışmak üzere tasarlanmış dijital varlıktır.
Merkezileştirilmiş geleneksel para birimlerinin aksine, kripto para birimleri merkezi olmayan eşler arası ağları kullanır. Bu ağlar, blockchain (blokzinciri) teknolojisinden yararlanarak ve bilgi işlem gücünü paylaşarak kripto paraları sürdürme ve madenciliğini yapmaya olanak tanır. Blokzincirleri, her bir işlemi kaydedip onaylayarak bu paraların bütünlüğünü korur.
Kripto para birimlerinin merkeziyetsiz yapısı, kripto para birimlerini kurumsal müdahalelerden etkilenmez hale getirmektedir. Bu durum, bir kripto para biriminin değerinin gerçek arz ve talebe bağlı olduğu anlamına gelir. Hükümetler ya da merkez bankaları gibi merkezi otoriteler herhangi bir işlemi sansürleyemez ve Bitcoin ya da başka bir altcoin’in fiyatı üzerinde kontrolleri yoktur. Tüm kripto para birimlerinin grafiğine bakacak olursak – 2013 yılının ortalarından bu yana yüzde 10’luk bir piyasa artışı görebiliriz.
Bir yıl önce, iki yıl önce veya altı yıl önce yatırım yapmak daha iyi olurdu. Ama eğer potansiyelini anlayabilirseniz ve eğer para vizyonuna olan inancınız varsa, bugün yatırıma başlamak için en iyi gün olabilir.
Kripto para almak için çeşitli seçenekleriniz var. Bitcoin veya diğer kripto paraları almak sanıldığının aksine oldukça kolay. Birkaç adımda bu sürece bakalım:
  • Bir cüzdan açın
  • Tercih ettiğiniz kripto parayı satın alın
  • Kripto paralarınızın ticaretini yapın
  • Satın veya tutun.
Bu aşamalardan önemlisi Kritpo cüzdanınızı nerde açacağınızdır. Kripto para cüzdanları aşağıdaki formlarda bulunur:
  • Masaüstü Cüzdan / Yazılım Cüzdan (Sıcak Cüzdan)
  • Mobil Cüzdanlar (Sıcak Cüzdanlar)
  • Donanım Cüzdan (Soğuk Cüzdan)
  • Kağıt / Fiziksel Cüzdanlar (Soğuk Cüzdanlar)
  • Çevrimiçi Cüzdanlar / Web Tabanlı Cüzdanlar (Sıcak Cüzdanlar)
Bunları sağlayan belli başlı firmalar bulunmaktadır.Buna ilave olarak forex firmaları aracılığı ile de kripto para yatırımlarınızı yapabilirsiniz.
Invests360, müşterilerine geniş bir yelpazedeki önde gelen şifreleme işlemlerini yapma fırsatı sunmaktan gurur duyar. Kripto dünyasında, madeni paralar büyük ve hızlı fiyat dalgalanmaları yaşar ve bu da onları büyük ve hızlı hareketlerden yararlanmak isteyen agresif ve deneyimli günlük yatırımcılar için mükemmel bir araç haline getirir.